Артроз: як зупинити руйнування суглобів

Артроз недарма вважають однією із хвороб століття, адже з кожним роком все більше й більше людей стикаються з цим захворюванням. 

За статистикою, на артроз страждають близько 15% жителів нашої планети, а, на думку деяких лікарів, після 60 років з цією проблемою стикається майже кожен! До речі, що у жінок артроз діагностується вдвічі частіше, ніж у чоловіків.

Артроз характеризується поступовим руйнуванням хряща всередині суглобів, на фоні якого відбувається запалення та зміна всіх тканин навколо. Висока поширеність захворювання пояснюється причинами його виникнення, у першу чергу, порушеннями обміну речовин і гормональними збоями, які нерідко трапляються в житті більшості людей. Похилий вік, травми, артрити та спадкова схильність до хвороб сполучної тканини і, насамкінець, ненормоване навантаження на суглоби – все це окремо чи у поєднанні може призводити до формування артрозу. Велике значення має і професія: так, наприклад, піаністки і стенографістки страждають від артрозу міжфалангових суглобів, спортсмени – від більших ушкоджень.

Частіше за все це захворювання вражає колінні і тазостегнові суглоби. Спочатку людина може відчувати ниючий біль, що виникає при навантаженні на хворий суглоб. Трохи пізніше до нього приєднуються хрускіт та неприємні відчуття, аж до «ломоти в тілі» при переохолодженні.

Про загострення захворювання можуть сказати помітна припухлість та посилення болю. Однак варто пам’ятати, що при артрозі біль завжди ниючий, різких відчуттів не має бути.

На жаль, не всі вчасно звертаються до лікаря, ігноруючи хворобу, та що ще гірше – лікуються самостійно. В результаті можливі серйозні ускладнення, аж до повного руйнування суглобів.

Тому дуже важливо знати просте правило: відчули ниючий біль, почули хрускіт чи побачили припухлість – негайно проконсультуйтеся у кваліфікованого спеціаліста!

Після обстеження і постановки діагнозу лікар призначає комплексну терапію. У першу чергу, він пояснює пацієнту, як усунути фактори, які провокують та руйнують суглоб. Потім - підбирає протизапальні та знеболювальні засоби, призначає фізіотерапевтичні процедури і санаторно-курортне лікування.

Одними з найпоширеніших препаратів є НПЗЗ, однак вони мають велику кількість не найприємніших побічних ефектів і протипоказань. Саме тому все частіше спеціалісти рекомендують місцеве лікування мазями та гелями. Наприклад, мазь «Випросал В®» на основі отрути гадюки чинить знеболювальну та протизапальну дію, покращує кровопостачання та живлення тканин. Використовувати мазь дуже просто – 1 або 2 чайні ложки засобу наносять на хворий суглоб 1 раз на добу та обережно втирають у шкіру. При сильному болю допусткається використання препарату двічі на добу.

Через високу поширеність артрозу кожен із нас повинен знати його симптоми, щоби вчасно звернутися до лікаря і отримати кваліфіковану допомогу.

Схожі статті

Отрути у медицині: шкода чи спасіння

У природі існує безліч отруйних речовин, які можуть спричинити чималу шкоду. Ще в античні часи люди навчилися використовувати отрути тваринного і рослинного походження на свою користь у полюванні та на війні. 

Біль у суглобах - до зміни погоди: міф чи реальність?

Погода – один із визначальних факторів, що впливають на настрій людини. І нехай у пісні з одного відомого радянського фільму є слова: «У природы нет плохой погоды», – із цим, на жаль, не погодяться більшість тих, чиє самопочуття дуже залежить від метеоумов.

Діагноз чи вирок: спосіб життя при артрозі

Артроз (чи остеоартроз) – це захворювання, яке призводить до зруйнування хрящів всередині суглобів. Ця патологія дуже поширена у всьому світі, причому з віком схильність до артрозу зростає та, як наслідок, захворювання частіше зустрічається серед населення похилого віку.

Нагору