Артроз: як зупинити руйнування суглобів

Артроз недарма вважають однією із хвороб століття, адже з кожним роком все більше й більше людей стикаються з цим захворюванням. 

За статистикою, на артроз страждають близько 15% жителів нашої планети, а, на думку деяких лікарів, після 60 років з цією проблемою стикається майже кожен! До речі, що у жінок артроз діагностується вдвічі частіше, ніж у чоловіків.

Артроз характеризується поступовим руйнуванням хряща всередині суглобів, на фоні якого відбувається запалення та зміна всіх тканин навколо. Висока поширеність захворювання пояснюється причинами його виникнення, у першу чергу, порушеннями обміну речовин і гормональними збоями, які нерідко трапляються в житті більшості людей. Похилий вік, травми, артрити та спадкова схильність до хвороб сполучної тканини і, насамкінець, ненормоване навантаження на суглоби – все це окремо чи у поєднанні може призводити до формування артрозу. Велике значення має і професія: так, наприклад, піаністки і стенографістки страждають від артрозу міжфалангових суглобів, спортсмени – від більших ушкоджень.

Частіше за все це захворювання вражає колінні і тазостегнові суглоби. Спочатку людина може відчувати ниючий біль, що виникає при навантаженні на хворий суглоб. Трохи пізніше до нього приєднуються хрускіт та неприємні відчуття, аж до «ломоти в тілі» при переохолодженні.

Про загострення захворювання можуть сказати помітна припухлість та посилення болю. Однак варто пам’ятати, що при артрозі біль завжди ниючий, різких відчуттів не має бути.

На жаль, не всі вчасно звертаються до лікаря, ігноруючи хворобу, та що ще гірше – лікуються самостійно. В результаті можливі серйозні ускладнення, аж до повного руйнування суглобів.

Тому дуже важливо знати просте правило: відчули ниючий біль, почули хрускіт чи побачили припухлість – негайно проконсультуйтеся у кваліфікованого спеціаліста!

Після обстеження і постановки діагнозу лікар призначає комплексну терапію. У першу чергу, він пояснює пацієнту, як усунути фактори, які провокують та руйнують суглоб. Потім - підбирає протизапальні та знеболювальні засоби, призначає фізіотерапевтичні процедури і санаторно-курортне лікування.

Одними з найпоширеніших препаратів є НПЗЗ, однак вони мають велику кількість не найприємніших побічних ефектів і протипоказань. Саме тому все частіше спеціалісти рекомендують місцеве лікування мазями та гелями. Наприклад, мазь «Випросал В®» на основі отрути гадюки чинить знеболювальну та протизапальну дію, покращує кровопостачання та живлення тканин. Використовувати мазь дуже просто – 1 або 2 чайні ложки засобу наносять на хворий суглоб 1 раз на добу та обережно втирають у шкіру. При сильному болю допусткається використання препарату двічі на добу.

Через високу поширеність артрозу кожен із нас повинен знати його симптоми, щоби вчасно звернутися до лікаря і отримати кваліфіковану допомогу.

Схожі статті

Дієта для суглобів

Здоров’я суглобів – це запорука високої якості життя, адже свобода рухів необхідна нам для повсякденної діяльності. 

Артроз коліна: як зупинити хворобу?

Хвороби опорно-рухового апарату займають одні з перших позицій серед усіх захворювань людини. За статистикою, артроз колінного суглобу (гонартроз) посідає друге місце серед усіх видів артрозу. На гонартроз припадає більше половини всіх захворювань коліна.

Отрути у медицині: шкода чи спасіння

У природі існує безліч отруйних речовин, які можуть спричинити чималу шкоду. Ще в античні часи люди навчилися використовувати отрути тваринного і рослинного походження на свою користь у полюванні та на війні. 

Нагору