Гімнастика для хворих суглобів: лікуймося правильно

Артрити, артрози та інші захворювання суглобів необхідно лікувати комплексно – медикаментозно і за допомогою лікувальної гімнастики. 

Людина із запаленими суглобами зменшує рухову активність, щоб не відчувати болю. Звичайно, при перших симптомах захворювання це правильне рішення, оскільки суглобу необхідний спокій. Але після зняття больового синдрому потрібно обов’язково приступати до розроблення суглобу. Лікувальна гімнастика допоможе відновити порушені функції та послугує профілактикою рецидивів.

Важливою умовою ефективності занять є регулярність: тобто щодня на гімнастику потрібно витрачати 15-20 хвилин. Поступово збільшується амплітуда руху суглобу, вправи даватимуться легше, тому потрібно додавати навантаження, збільшуючи кількість рухів. Якщо якісь дії даються тяжко, то їм потрібно приділяти більше часу. Після курсу занять функції відновляться у повному обсязі. Призначення лікувальної гімнастики, правильність її виконання і строки визначить спеціаліст (фізіотерапевт, реабілітолог). Важливо вчасно звернутися до лікаря, оскільки запущені артрити, артрози і такі інші захворювання тягнуть за собою часткову чи повну відсутність можливості здійснювати рухи в ураженому суглобі.

ГІМНАСТИКА ПРИ ЗАХВОРЮВАННЯХ СУГЛОБІВ ХРЕБТА

При остеохондрозі, спондиліті, хворобі Бехтерева та ін. захворюваннях комплекс вправ складається з нахилів, поворотів, розтягування спини. Під час вправ необхідно тримати поставу, розслабляти прес, вигинати поперек у зворотний бік.

Виключаються усі рухи, за яких здійснюється тиск на хребет (стрибки, різкі повороти).

Важливо не навантажувати спину протягом дня.

Захворювання суглобів хребта порушують функції інших суглобів, м’язів, органів. До речі, не так давно канадські вчені визначили найбільш зручну секс-позу для чоловіків із хворою спиною. Як виявилося, у позі «доггі-стайл» хребет відчуває найменше навантаження.

ГІМНАСТИКА ПРИ ЗАХВОРЮВАННЯХ ПЛЕЧОВОГО СУГЛОБУ

Із запальних процесів плечового суглобу найчастіше зустрічається остеоартроз. Гімнастика включає до себе вправи на обертання у плечовому суглобі у всіх напрямках і розтягування рук.

Виключаються рухи, при яких здійснюється тиск на плечовий суглоб (віджимання, помахи).

ГІМНАСТИКА ПРИ ЗАХВОРЮВАННЯХ КОЛІННОГО СУГЛОБА

При остеопорозі, остеоартрозі, подагрі, хондропатії, ревматизмі та інших захворюваннях колінного суглоба рекомендована гімнастика стимулює зміцнення суглобової та м’язової тканин. Комплекс вправ складається з обертальних рухів у колінному суглобі, тренування м’язів стегна, ходьби.

Протипоказані дії з тиском на ноги: біг, стрибки, присідання.

ЛІКУВАННЯ ГОСТРОЇ СТАДІЇ ЗАХВОРЮВАНЬ РІЗНИХ СУГЛОБІВ

Для лікування застосовують пероральні НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби). Вони дуже ефективні та сильні, але мають низку побічних реакцій. Найнебезпечніше застосовувати на ділянку суглоба місцеві лікарські форми, наприклад мазь «Випросал В®». Основна діюча речовина – отрута гадюки, що має тривалу анальгезивну дію. До складу мазі також входить саліцилова кислота, що відома протизапальними і кератолітичими властивостями. Камфора забезпечує антисептичний та подразнюючий ефект. Живичний скипидар покращує обмін речовин, трофіку тканин і розширює судини. Як правило, курс лікування триває 10 днів. І лише після усунення болю необхідно приступати до лікувальної гімнастики. Захворювання суглобів постійно нагадуватимуть про себе під час різних рухів. Через відчуття болю порушується рухова активність ураженого суглоба, тим самим збільшується навантаження на інші суглоби, виникають нові запалення. Тому важливо розпочинати комплексне лікування з перших днів виникнення симптомів!

Схожі статті

Біль у попереку: патологія чи норма?

Хто з нас хоч би раз за життя не стикався з болем у попереку? Він може мати одноразовий характер, наприклад, після садово-дачних робіт чи піднімання важкого. 

Біль у суглобах – у чому причина?

З кожним роком хвороби опорно-рухового апарату «молодшають». Сьогодні вже ніхто не дивується артриту у 20-25 років. Звичайно, цьому сприяє декілька факторів: погана екологія, малорухливий спосіб життя, спадковість. Основною ознакою проблем з опорно-руховим апаратом є біль.

Нагору