Чому хрустять коліна?

Що змушує вас звернутися до лікаря? Переважна більшість жителів України відвідують лікарів не з метою профілактики якихось захворювань, а з метою отримання адекватного лікування. 

А хто звертає увагу на таку дрібницю, як хрускіт у колінах? Звичайно ж, ніхто. Правильним буде сказати, що увагу звертають, але як симптом недооцінюють.

ХРУСКІТ У КОЛІНАХ – СИГНАЛ ЛИХА?

При всій несерйозності, хрускіт у колінах може бути ознакою розвитку захворювання (гонартроз), яке рано чи пізно дасть про себе знати. Супутній гонартрозу хрускіт у колінах лікарі називають «преципітацією».

Якщо людина тривалий час не звертає уваги на хрускіт у колінах, що виникає під час ходьби чи качання ноги, виникає висока ймовірність переходу захворювання у нову патологічну форму. Як правило, за хрускотом слідує набряк суглобів, ранковий біль та скутість, які зникають до опівдня після недовгої ходьби чи нескладних вправ. Чим далі розвивається захворювання, тим більш вираженими стають симптоми. Суглоби починають реагувати на зміну погоди: з’являється набряк і припухлість.

ЩО РОБИТИ?

Гонартроз – це захворювання, що суттєво знижує якість життя людини, обмежуючи його можливість рухатися. Тому, якщо ви помітили у себе хрускіт у колінах, намагайтесь якомога швидше звернутися до лікаря. Імовірніше за все, лікар після огляду призначить вам комплекс заходів, які уповільнять розвиток патологічного процесу.

По-перше, будьте готові до того, що доведеться змінити звичний спосіб життя. Слід відмовитися від прийому жирної та солоної їжі, обмежити вживання смаженого, гострого й надто кислого. Відмова від такої їжі сприяє зниженню ваги та знижує вірогідність відкладання кристалів сечової кислоти на тканинах суглобів.

По-друге, якщо Ви займалися легкою чи важкою атлетикою, лижами або іншими видами спорту, що агресивно травматично впливають на коліна, то Вам доведеться змінити область спортивних інтересів. Спокійна ходьба, обмеження фізичної праці, абонемент до басейну – це три речі, які ви можете зробити вже сьогодні.

По-третє, існує чимало методів фізіотерапії, які допоможуть усунути хрускіт і біль у суглобах. Мікрохвильові струми, ультразвук, прогрівання інфрачервоними променями – все це доступно на сьогодні навіть у рамках поліса ОМС. Не забувайте і про лікувальну фізкультуру. Пам’ятайте про те, що всі спеціальні фізичні навантаження є розумними тільки у період ремісії, але, якщо трапилося загострення болю та інших симптомів артрозу суглобів, то необхідно утриматися від підвищеної рухової активності. У цьому випадку Вам на допомогу прийдуть мазі та компреси на основі зміїної отрути, яка, на відміну від класичних НПЗЗ на основі диклофенаку, має не тільки симптоматичну знеболювальну дію, але дає і лікувальний ефект. Наприклад, мазь «Випросал В®» містить саліцилову кислоту, скипидар, камфору та отруту гадюки. Усі ці компоненти у комплексі дають знеболювальну, протизапальну, протинабрякову дію. До того ж, завдяки такій комбінації, поліпшується приплив крові до ушкоджених тканин уражених суглобів, а отже, покращується режим їх живлення і доставки кисню.

Не ігноруйте такий симптом, як хрускіт у колінах. Лікування артрозу на початковій стадії дає максимально позитивний ефект, позбавляючи хворого необхідності ендопротезування.

Схожі статті

Біль у попереку: патологія чи норма?

Хто з нас хоч би раз за життя не стикався з болем у попереку? Він може мати одноразовий характер, наприклад, після садово-дачних робіт чи піднімання важкого. 

Дієта для суглобів

Здоров’я суглобів – це запорука високої якості життя, адже свобода рухів необхідна нам для повсякденної діяльності. 

Нагору