Гострий біль у суглобах: що робити?

Малорухливий спосіб життя, несприятлива екологічна обстановка у світі, шкідливі звички та неправильне харчування призводять до того, що сучасна людина у 40 років є «щасливим власником» цілої низки хвороб, які ще 20-30 років тому були притаманні людям похилого віку.

Однією з таких груп захворювань, які "омолодили" своїх вікові категорії, є хвороби опорно-рухового апарату. Сьогодні навіть студенти скаржаться на біль у попереку чи шиї. З кожним днем збільшується число хворих середнього віку з хронічними формами артритів, артрозів та інших патологій. На жаль, до лікаря звертається далеко не кожен хворий, а захворювання тим часом прогресує і, які він матиме ускладнення, передбачити нескладно.

Перші «тривожні дзвіночки», як правило, з’являються у молодому віці – різкий, гострий біль у шийному чи поперековому відділі хребта. На такі ознаки не можна не звернути увагу: при перших подібних симптомах людині необхідно терміново звернутися до лікаря для встановлення дійсної причини болю. Самолікування в даному випадку може лише погіршити ситуацію. Виникає питання – що ж робити, якщо біль прихопив зненацька, а записатися на прийом до лікаря можливості немає? Спеціалісти не рекомендують у таких випадках, усупереч поширеному міфу, гріти хворе місце чи самостійно його масажувати. Перш за все, потрібно прийняти максимально зручне положення.

Щоб припинити сильний біль, можна прийняти нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ), що здатні усунути больовий приступ через 40-60 хвилин. Однак дані засоби показані не всім через широкий спектр побічних ефектів. Саме тому безпечніше використовувати засоби зовнішнього застосування. Але знов сумнів, адже багато лікарських форм НПЗЗ мають недостатню лікувальну дію. Тому лікарі рекомендують використовувати мазі для зовнішнього місцевого застосування на основі зміїної отрути. Наприклад, такі лікарські засоби, як «Випросал В®», не тільки ефективно знімають біль, а і зменшують запалення в уражених тканинах завдяки отруті гадюки та камфорі, що входять до їх складу. Скипидар і саліцилова кислота, що також входять до його складу, поліпшують кровопостачання і виступають як антисептики.

Будь-який біль – це сигнал людського організму, який говорить: «Щось не так, час вжити заходів». Ігнорувати та залишати без уваги цю ознаку – нерозсудливо, адже вже завтра хвороба може мати глобальні наслідки.

Схожі статті

Дієта для суглобів

Здоров’я суглобів – це запорука високої якості життя, адже свобода рухів необхідна нам для повсякденної діяльності. 

Біль у суглобах - до зміни погоди: міф чи реальність?

Погода – один із визначальних факторів, що впливають на настрій людини. І нехай у пісні з одного відомого радянського фільму є слова: «У природы нет плохой погоды», – із цим, на жаль, не погодяться більшість тих, чиє самопочуття дуже залежить від метеоумов.

Артроз коліна: як зупинити хворобу?

Хвороби опорно-рухового апарату займають одні з перших позицій серед усіх захворювань людини. За статистикою, артроз колінного суглобу (гонартроз) посідає друге місце серед усіх видів артрозу. На гонартроз припадає більше половини всіх захворювань коліна.

Нагору