Діагноз чи вирок: спосіб життя при артрозі

Артроз (чи остеоартроз) – це захворювання, яке призводить до зруйнування хрящів всередині суглобів. Ця патологія дуже поширена у всьому світі, причому з віком схильність до артрозу зростає та, як наслідок, захворювання частіше зустрічається серед населення похилого віку.

АРТРОЗУ ЗАВЖДИ ПЕРЕДУЄ НИЗКА ОЗНАК, ЯКІ АВТОМАТИЧНО «ПОМІЩАЮТЬ» ЛЮДИНУ ДО ГРУПИ РИЗИКУ. СЕРЕД ТАКИХ:

 1. Надлишкова маса тіла – дуже часте явище, що стає причиною артрозу. Під дією великої ваги систематично відбувається здавлювання суглобів. Це призводить до того, що хрящі, які розташовані у місцях змикання окремих частин суглобу, виснажуються. У подальшому суглоб втрачає свою рухливість, і багато людей, які страждають на ожиріння, до кінця свого життя втрачають здатність самостійно пересуватися.
 2. Старі травми та великі фізичні навантаження – теж поширені причини такої патології, як артроз. Особливо це стосується спортсменів та людей, які щоденно займаються важкою фізичною працею протягом тривалого часу.
 3. Ендокринні порушення, нестача мікроелементів та гормональний дисбаланс на фоні клімактеричного синдрому – все це негативно змінює показники гомеостазу, що стає причиною артрозу.
 4. Запальний/інфекційний процес у суглобі чи уроджене порушення розвитку (так звана дисплазія) також призводить до його деструкції.

ЧАСТІШЕ ЗА ВСЕ АРТРОЗУ ПІДДАЮТЬСЯ СУГЛОБИ КИСТЕЙ, СТОПИ, ШИЙНОГО ТА ПОПЕРЕКОВОГО ВІДДІЛІВ ХРЕБТА, КОЛІН І ТАЗУ. ПЕРШИМИ СИМПТОМАМИ НАБУТОГО АРТРОЗУ Є:

 1. Біль у суглобі. На першій стадії розвитку артрозу біль не сильний. Він виникає, як правило, при виражених фізичних навантаженнях і швидко минає під час відпочинку. Це і є непрямою причиною того, що пацієнти не відразу звертаються до лікаря. З часом біль починає виникати навіть у стані спокою, без фізичного впливу. Іноді він може бути настільки нестерпним, що людина не може заснути.
 2. Хрускіт суглобів. Тут треба сказати про те, що хрускіт артрозного суглобу не можна сплутати ні з чим, він сухий та грубий. По мірі розвитку захворювання хрускіт стає все чіткіше. Це пов’язано з тим, що хрящ стирається все більше, від чого суглобові поверхні починають тертися безпосередньо одна об одну.
 3. Зменшення рухливості суглобів. На початковому етапі захворювання цей симптом майже непомітний і, як правило, зникає по мірі того, як людина «розхожується». Але з розвитком захворювання відбувається серйозне обмеження рухливості суглоба – амплітуда його можливого руху зводиться до мінімуму.
 4. Деформація суглоба. Це властивість притаманна пізнім стадіям артрозу, коли суглоб повністю змінює свою форму.

АРТРОЗ – ЦЕ ЗАХВОРЮВАННЯ, З ЯКИМ ДОВОДИТЬСЯ ЖИТИ БАГАТЬОМ ЛЮДЯМ. АЛЕ ЦЯ ХВОРОБА – НЕ ВИРОК. ЩОБ ЖИТИ ПОВНОЦІННИМ ЖИТТЯМ, ДОСТАТНЬО ДОТРИМУВАТИСЯ КІЛЬКОХ НЕСКЛАДНИХ ПРАВИЛ:

 1. Звичайно, дієта. Це не означає, що Вам необхідно жорстко себе обмежувати. Достатньо виключити надлишок солі, смаженої та гострої їжі. Важливо мінімізувати кількість органічних кислот у щоденному раціоні. Така їжа погіршує стан суглобів через порушення показників гомеостазу.
 2. Вдягайтеся тепліше. Це особливо стосується міжсезоння, коли погода буває оманливою (осінь, весна). Пам’ятайте про те, що Ви постійно перебуваєте у групі ризику. Ваші суглоби – це індикатор, який першим реагує на зміну погоди, на зміни Вашого здоров’я. Саме тому не наражайте себе зайвий раз на небезпеку, будь-який протяг може мати вагомий вплив на Ваше самопочуття.
 3. Рух – це життя. Але все добре, коли в міру. Особливо при артрозі. Лікар допоможе Вам скласти комплекс фізичних вправ, корисних та необхідних для рухової активності суглобів. Особливо добре підходить плавання, спортивна ходьба, йога. Важкі фізичні навантаження протипоказані.
 4. Правильні засоби. Для лікування артрозу лікарі часто рекомендують мазі на основі зміїної отрути, такі як «Випросал В®». До складу препарату входять наступні компоненти: отрута гадюки, камфора, скипидар і саліцилова кислота. Завдяки їх поєднанню мазь має протинабрякову, протизапальну і знеболювальну дію, відновлюючи кровопостачання уражених тканин суглоба. Препарат не всмоктується у кров, а отже, не має побічних явищ, оскільки застосовується місцево, на відміну від таблетованих НПЗЗ.

Із усього вищенаведеного зрозуміло, що здоров’я людини – в її ж руках. Харчуйтесь правильно, контролюйте свою вагу, ведіть активний спосіб життя. При виникненні ознак артрозу звертайтеся до лікаря, оскільки важливо не просто зняти симптоми болю, а й усунути причину захворювання.

Схожі статті

Біль у суглобах - до зміни погоди: міф чи реальність?

Погода – один із визначальних факторів, що впливають на настрій людини. І нехай у пісні з одного відомого радянського фільму є слова: «У природы нет плохой погоды», – із цим, на жаль, не погодяться більшість тих, чиє самопочуття дуже залежить від метеоумов.

Отрути у медицині: шкода чи спасіння

У природі існує безліч отруйних речовин, які можуть спричинити чималу шкоду. Ще в античні часи люди навчилися використовувати отрути тваринного і рослинного походження на свою користь у полюванні та на війні. 

Артроз коліна: як зупинити хворобу?

Хвороби опорно-рухового апарату займають одні з перших позицій серед усіх захворювань людини. За статистикою, артроз колінного суглобу (гонартроз) посідає друге місце серед усіх видів артрозу. На гонартроз припадає більше половини всіх захворювань коліна.

Нагору