Біль у суглобах - до зміни погоди: міф чи реальність?

Погода – один із визначальних факторів, що впливають на настрій людини. І нехай у пісні з одного відомого радянського фільму є слова: «У природы нет плохой погоды», – із цим, на жаль, не погодяться більшість тих, чиє самопочуття дуже залежить від метеоумов.

Згідно зі статистикою, метеочутливими є майже половина жінок і третина чоловіків у світі. Особливо гостро на коливання температури, вологості та тиску реагують люди, які мають проблеми з опорно-руховим апаратом. Така реакція на зміни умов навколишнього середовища називається метеопатією (від грец. «meteo» – «погода» и «pathos» – «хвороба»). З віком метеопатія посилюється, тому молоді люди нерідко насміхаються над своїми літніми родичами, вважаючи це, скоріше, мінливістю, ніж реальною проблемою. Однак це далеко не так, і біль у суглобах часто настільки сильна, що людина не може стримати сліз.

Із чим це пов’язано? Чому проблеми опорно-рухового апарату так сильно пов’язані з погодними умовами?

Справа в тому, що кістки та суглоби людини пронизані нервовими сплетіннями, завдяки чому здійснюється їх іннервація, забезпечується чутливість та рухливість (рефлекторна, нерефлекторна). З розвитком захворювання вражаються не тільки суглоби, але й нервові закінчення. Вони знаходяться у дуже подразненому стані, через те гостро сприймаються всі коливання навколишнього середовища, передаючи це на суглоби у вигляді больових імпульсів. Особливо страждають люди із хронічними захворюваннями опорно-рухового апарату чи старими травмами. Підвищена вологість повітря й перепади температури нагнітають негативний стан, посилюючи больовий синдром. Високий атмосферний тиск призводить до зростання тиску у порожнині хворого суглоба, набряку та, як наслідок, до болю. Після того, як метеопараметри приходять до норми, больові симптоми у людини зникають.

Щоб полегшити свій стан, багато хто вдається до таких методів народної медицини, як бані та гарячі ванни. Але це не зовсім правильно, оскільки подібні водні процедурі можуть призвести до ще більшого набряку нервових закінчень, а отже - до посилення болю. У зв’язку з цим спеціалісти рекомендують у якості знеболювальних та протизапальних засобів використовувати мазі для місцевого застосування на основі зміїної отрути, наприклад «Випросал В®». До складу препарату входять отрута гадюки, саліцилова кислота, скипидар і камфора. Всі ці компоненти не тільки чинять знеболювальну, протизапальну дію та знімають набряк, але й забезпечують приплив крові до подразнених нервових закінчень, завдяки чому покращується їх живлення.

Радіти будь-якій погоді легко, і мазі на основі зміїної отрути Вам у цьому допоможуть.

Схожі статті

Біль у попереку: патологія чи норма?

Хто з нас хоч би раз за життя не стикався з болем у попереку? Він може мати одноразовий характер, наприклад, після садово-дачних робіт чи піднімання важкого. 

Отрути у медицині: шкода чи спасіння

У природі існує безліч отруйних речовин, які можуть спричинити чималу шкоду. Ще в античні часи люди навчилися використовувати отрути тваринного і рослинного походження на свою користь у полюванні та на війні. 

Нагору