Біль у суглобах – у чому причина?

З кожним роком хвороби опорно-рухового апарату «молодшають». Сьогодні вже ніхто не дивується артриту у 20-25 років. Звичайно, цьому сприяє декілька факторів: погана екологія, малорухливий спосіб життя, спадковість. Основною ознакою проблем з опорно-руховим апаратом є біль.

ЧОМУ БОЛЯТЬ СУГЛОБИ?

Саме больовий синдром у суглобах приводить людину на кушетку до лікаря-ревматолога. На щастя, не завжди біль у суглобах пов’язаний із протіканням серйозного патологічного процесу. Найчастіше він може бути наслідком розтяжіння чи важкої фізичної праці. Своєчасна допомога, обмеження навантажень, а також масаж і фізіотерапія дають позитивні результати.

Але, на жаль, частіше все ж таки біль у суглобах – це сигнал, який посилає нам організм, сповіщаючи про розвиток захворювання. Біль може бути проявом таких патологічних процесів:

  1. Ожиріння і пов’язане з ним навантаження на суглоби нижніх кінцівок и хребта, в результаті чого розвивається патологія, а кожен рух спричиняє біль та дискомфорт. Люди з цією проблемою з часом можуть повністю втратити можливість пересування.
  2. Подагра – це відкладення солей сечової кислоти (уратів). Подагра частіше уражає чоловіків, однак у жінок вона протікає важче.
  3. Аутоімунні реакції організму (ревматоїдний артрит) відіграють одну з головних ролей у патологічних змінах суглобів. Суть цього явища полягає в тому, що організм реагує на власну хрящову тканину, як на чужорідну субстанцію, що є серйозною загрозою. Запускаються механізми імунного відновлення, у подальшому організм заміщує хрящову тканину на сполучну – так суглоб повністю втрачає рухливість.
  4. Інфекційні захворювання – також часто впливають на суглоби. Інфекційні агенти, попадаючи у кров, розносяться по всьому організму, проникаючи у кістки та суглоби, викликаючи запальнення різної тяжкості.
  5. Супутні захворювання опорно-рухового апарату (наприклад, артрити, артрози, остеохондрози, невралгії та ін.).

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО НЕПОКОЇТЬ БІЛЬ У СУГЛОБАХ?

Для вірного визначення причини болю спеціаліст обов’язково призначить повне обстеження: аналізи крові, сечі, магнітно-резонансну томографію та ультразвукову діагностику. На основі отриманих результатів лікар ставить діагноз та призначає комплексну терапію, до складу якої входить використання препаратів місцевого застосування Наприклад, для лікування суглобового болю у медичній практиці широко використовуються мазі на основі зміїної отрути, такі як «Випросал В®». Подібні препарати не всмоктуються у кров, а отже – не чинять системний вплив на організм. До складу засобу входять отрута гадюки і камфора, які мають протинабряковий,  знеболювальний і протизапальний ефект. А скипидар і саліцилова кислота поліпшують кровопостачання уражених тканин суглобу, посилюючи мікроциркуляцію крові та живлення киснем.

Отже, перш ніж розпочати приймання НПЗЗ, краще проконсультуватися з лікарем, а для зняття болю та запалення скористатися маззю на основі зміїної отрути.

Схожі статті

Отрути у медицині: шкода чи спасіння

У природі існує безліч отруйних речовин, які можуть спричинити чималу шкоду. Ще в античні часи люди навчилися використовувати отрути тваринного і рослинного походження на свою користь у полюванні та на війні. 

Артроз коліна: як зупинити хворобу?

Хвороби опорно-рухового апарату займають одні з перших позицій серед усіх захворювань людини. За статистикою, артроз колінного суглобу (гонартроз) посідає друге місце серед усіх видів артрозу. На гонартроз припадає більше половини всіх захворювань коліна.

Чому хрустять коліна?

Що змушує вас звернутися до лікаря? Переважна більшість жителів України відвідують лікарів не з метою профілактики якихось захворювань, а з метою отримання адекватного лікування. 

Нагору