Біль у суглобах – у чому причина?

З кожним роком хвороби опорно-рухового апарату «молодшають». Сьогодні вже ніхто не дивується артриту у 20-25 років. Звичайно, цьому сприяє декілька факторів: погана екологія, малорухливий спосіб життя, спадковість. Основною ознакою проблем з опорно-руховим апаратом є біль.

ЧОМУ БОЛЯТЬ СУГЛОБИ?

Саме больовий синдром у суглобах приводить людину на кушетку до лікаря-ревматолога. На щастя, не завжди біль у суглобах пов’язаний із протіканням серйозного патологічного процесу. Найчастіше він може бути наслідком розтяжіння чи важкої фізичної праці. Своєчасна допомога, обмеження навантажень, а також масаж і фізіотерапія дають позитивні результати.

Але, на жаль, частіше все ж таки біль у суглобах – це сигнал, який посилає нам організм, сповіщаючи про розвиток захворювання. Біль може бути проявом таких патологічних процесів:

  1. Ожиріння і пов’язане з ним навантаження на суглоби нижніх кінцівок и хребта, в результаті чого розвивається патологія, а кожен рух спричиняє біль та дискомфорт. Люди з цією проблемою з часом можуть повністю втратити можливість пересування.
  2. Подагра – це відкладення солей сечової кислоти (уратів). Подагра частіше уражає чоловіків, однак у жінок вона протікає важче.
  3. Аутоімунні реакції організму (ревматоїдний артрит) відіграють одну з головних ролей у патологічних змінах суглобів. Суть цього явища полягає в тому, що організм реагує на власну хрящову тканину, як на чужорідну субстанцію, що є серйозною загрозою. Запускаються механізми імунного відновлення, у подальшому організм заміщує хрящову тканину на сполучну – так суглоб повністю втрачає рухливість.
  4. Інфекційні захворювання – також часто впливають на суглоби. Інфекційні агенти, попадаючи у кров, розносяться по всьому організму, проникаючи у кістки та суглоби, викликаючи запальнення різної тяжкості.
  5. Супутні захворювання опорно-рухового апарату (наприклад, артрити, артрози, остеохондрози, невралгії та ін.).

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО НЕПОКОЇТЬ БІЛЬ У СУГЛОБАХ?

Для вірного визначення причини болю спеціаліст обов’язково призначить повне обстеження: аналізи крові, сечі, магнітно-резонансну томографію та ультразвукову діагностику. На основі отриманих результатів лікар ставить діагноз та призначає комплексну терапію, до складу якої входить використання препаратів місцевого застосування Наприклад, для лікування суглобового болю у медичній практиці широко використовуються мазі на основі зміїної отрути, такі як «Випросал В®». Подібні препарати не всмоктуються у кров, а отже – не чинять системний вплив на організм. До складу засобу входять отрута гадюки і камфора, які мають протинабряковий,  знеболювальний і протизапальний ефект. А скипидар і саліцилова кислота поліпшують кровопостачання уражених тканин суглобу, посилюючи мікроциркуляцію крові та живлення киснем.

Отже, перш ніж розпочати приймання НПЗЗ, краще проконсультуватися з лікарем, а для зняття болю та запалення скористатися маззю на основі зміїної отрути.

Схожі статті

Отрути у медицині: шкода чи спасіння

У природі існує безліч отруйних речовин, які можуть спричинити чималу шкоду. Ще в античні часи люди навчилися використовувати отрути тваринного і рослинного походження на свою користь у полюванні та на війні. 

Біль у попереку: патологія чи норма?

Хто з нас хоч би раз за життя не стикався з болем у попереку? Він може мати одноразовий характер, наприклад, після садово-дачних робіт чи піднімання важкого. 

Артроз: як зупинити руйнування суглобів

Артроз недарма вважають однією із хвороб століття, адже з кожним роком все більше й більше людей стикаються з цим захворюванням. 

Нагору